Пункти пропуску

“Ягодин - Дорогуськ” - це міжнародний пункт пропуску з автомобільним та залізничним сполученням відкритий в 1990 році, в 1992 отримав статус міжнародного. Працює цілодобово. Як для залізничного так і  для автомобільного сполучень дозволено пасажирські та вантажні перевезення.

З української сторони автомобільний пункт пропуску “Ягодин” знаходиться в Любомльському районі Волинської області, поблизу села Старовойтове на автошлях Е373, з яким збігається автошлях М07. Передбачені радіологічний, митний та прикордонний контроль. Також автомобільний пункт пропуску “Ягодин” може здійснювати санітарний, фітосанітарний, ветеринарний, екологічний контроль та контроль СМАП (Служби міжнародних автомобільних перевезень). Залізничний пункт пропуску фактично знаходиться в селі Римачі Любомльського району Волинської області. Автомобільний та залізничний пункти пропуску «Ягодин» входять до складу митного посту «Ягодин» Ягодинської митниці.

З польського боку автомобільний та залізничний пункти пропуску “Дорогуськ” розташований в Хелмському повіті Люблінського воєводства, гміна Дорогуськ. До пункту пропуску веде польський автошлях №12. Залізничний пункт пропуску проводить контроль найкоротшого колійного шляху з Києва до Варшави.

Обидва шляхи через кордон, як залізничний так і автомобільний, на пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ” проходять мостами через річку Західний Буг.


“Устилуг - Зосін”міжнародний пункт пропуску з автомобільним сполученням відкритий у 1995 році. Працює цілодобово. У зв’язку з особливим положенням пункту перетину кордону, так як сполученням між Польщею та Україною є міст через річку Західний Буг, тут дозволено тільки пасажирські перевезення.

З боку України пункт пропуску “Устилуг” знаходиться у Володимиро-Волинському районі Волинської області, в одноіменному місті Устилуг. До пункту пропуску веде автошлях Н22. Окрім радіологічного, митного та прикордонного контролю, автомобільний пункт пропуску «Устилуг» може здійснювати фітосанітарний, ветеринарний та екологічний види контролю. Автомобільний пункт пропуску «Устилуг» входить до складу митного посту «Устилуг» Ягодинської митниці.

Зі сторони Польщі пункт пропуску “Зосін” знаходиться в Грубешівському повіті люблінського воєводства, гміна Городло. До пункту пропуску з напрямку Грубешува веде автошлях №74. На даний час пункт пропуску “Зосін” перебуває в стадії розбудови.

“Рава-Руська – Гребенне” – міжнародний пункт пропуску. Пункт пропуску був відкритий у 1992 році. Вдруге перерізали стрічку у 2008 році, після проведеної, в рамках програми TACIS—2002, реконструкції. Завдяки реконструкції пропускна спороможність зросла удвічі. Працює цілодобово.

В межах функціонування пункту пропуску дозволено два види сполучень: автомобільний та залізничний. Для автомобільного сполучення дозволені пасажирські та вантажні перевезення, для залізничного – тільки вантажні. Контроль транспортних засобів на польській стороні проводиться в пункті пропуску “Гребенне”, а залізничного транспорту – на станції в селі Верхрата. Правда, до 2005 року тут функціонував і залізничний пасажирський маршрут, який скасували.

Зі сторони України пункт пропуску “Рава-Руська” знаходиться в Жовківському районі Львівської області, неподалік одноіменного міста Рава-Руська. Сюди веде автошлях М09. Окрім радіологічного, митного та прикордонного контролю, автомобільний пункт пропуску «Рава-Руська» може здійснювати фітосанітарний, ветеринарний, екологічний контроль, контроль СМАП (Служби міжнародних автомобільних перевезень) та за переміщенням культурних цінностей. Залізничний пункт пропуску здійснює лише радіологічний, митний та прикордонний види контролю.

З польського боку автомобільний пункт пропуску “Гребенне” знаходиться в Томашівському повіті Люблінського воєводства, а пункт пропуску залізничного транспорту “Верхрата” – в Любачівському повіті Підкарпатського воєводства. До пункту пропуску веде державна дорога №17 (Е-372). Проводиться митний, прикордонний, фіто-санітарний та ветеринарний види контролю.

“Краковець – Корчова”- це міжнародний пункт пропуску з автомобільним сполученням. Дозволені вантажні та пасажирські перевезення. Працює цілодобово. Лежить на кордоні Україна-Польща.

З українського боку розташований в Львівській області, Яворівський район, поблизу смт. Краковець. На пункті пропуску передбачені радіологічний, митний, прикордонний, санітарний, фітосанітарний, екологічний, ветеринарний та контроль СМАП (Служба міжнародних автомобільних перевезень). Пункт пропуску входить до митного поста “Краковець” Львівської митниці. До пункту пропуску веде автошлях М10.

З польської сторони розташований в Підкарпатському воєводстві, Ярославський повіт, гміна Радимно. Передбачені митний, прикордонний, санітарний, фітосанітарний, екологічний (транскордонне переміщення відходів, ГМО) та ветеринарний контролі.  На даний час триває розбудова інфраструктури, в майбутньому пасажирського терміналу, на відрізку державної дороги А4, що пролягає безпосередньо через пункт пропуску.

По обидва боки українсько-польського кордону, в напрямках в’їзду та виїзду на пункті пропуску функціонують “зелені” та ”червоні” паси руху. При виїзді з Польщі також є окрема смуга для оформлення документів “Tax free”.

“Шегині – Медика” – це міжднародний пункт пропуску з автомобілним та пішохідним видами сполучення. Дозволені вантажні та пасажирські перевезення. Тут є можливість перетнути кордон пішо чи на велосипеді. Лежить на кордоні Україна-Польща. Перепуск громадян на траснспортних засобах та пішо здійснюється цілодобово.

Пункт пропуску функціонує з 1945 року. Пішохідні смуги руху були відкриті тут тільки в 1998 році. До 2004 року для пішого переходу кордону час роботи складав від 7.00 до 19.00.

Зі сторони України МПП “Шегині” знаходиться в Мостиському районі Львівської області, поблизу села Шегині. До пункту перетину кордону веде автошлях М11. Тут передбачені митний та прикордонний контроль. Також пункт пропуску “Шегині” може здійснювати радіологічний, санітарний, фітосанітарний, ветеринарний, екологічний, контроль СМАП (Служби міжнародних автомобільних перевезень) та за переміщенням культурних цінностей. Міжнародний пункт пропуску “Шегині” входить до складу митного посту “Мостиська” Львівської митниці.

З польського боку пункт пропуску “Медика” розташований в Підкарпатському воєводстві, Перемишльський повіт, в одноіменній гміні Медика. До переходу веде польська державна дорога №28. Передбачені митний, прикордонний, санітарний, фітосанітарний, екологічний (транскордонне переміщення відходів, ГМО) та ветеринарний контролі.

“Смільниця-Кросцєнко” – міжнародний пункт пропуску автомобільного сполучення, який функціонує з 2002 року. Тут дозволені пасажирські та вантажні перевезення, з обмеженням до 7,5 т. Працює цілодобово. Особливістю пункту пропуску є спільний прикордонно-митний контроль відповідних служб Польщі та України.

З української сторони під’їзд до пункту пропуску через державний кордон веде через Старосамбірський район Львівської області, через місто Хирів по дорозі Т1412. Самі ж будівлі та уся інфраструктура митних та прикордонних постів знаходиться на території Польщі.

Зі сторони Польщі ПП “Смільниця-Кросцєнко” розташований в Підкарпатському воєводстві, Бєщадському повіті, в гміні Уштрикі Дольні. До ПП веде державна дорога №84.

Загалом, “Смільниця-Кросцєнко” - це перший на Україні пункт пропуску, де зреалізовано спільний контроль українських та польських прикордонних та митних служб, робочі місця яких знаходяться на пасах руху під “одним дахом”.

Як на в’їзді, так і на виїзді з пункту пропуску, функціонують “зелені” та “червоні” паси руху. Також, з червня 2011 року, на пункті пропуску функціонує смуга руху “one stop”.

 

6 Comments

 1. nazarster 1 рік ago

  А чому немає жодного слова на сайті про «Грушів – Будомєж» ?

 2. Igor 12 місяців ago

  Так щось за таможню Грушів-Будомеж тиша,так як і про ту що в Угринові на Волині.

  • alex 9 місяців ago

   Угринів у Львівській області. Щось нечув, щоб цей пункт працював. Ніби тільки на ЄВРО2012 на пару тижнів запускали.

   • Author
    autokordon 9 місяців ago

    Це не є пункт пропуску. Тільки застава прикордонна.

 3. alex 7 місяців ago

  Угринів запрацював з 26 червня 2014. Додайте на сторінку інформацію.

 4. Ilona 1 місяць ago

  Доброго дня! Хто може підказати як будуть працювати пункти пропуску ( автомобільні) на католицьке Різдво ?
  Ніде не знаходжу цієї інформації . Дякую наперед

Leave a reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>